מה זה התקן NAS למחשבים

טכנאי מחשבים עד הבית עד העסק

השירות המהיר והמקצועי בחיפה והקריות

התקשרו עכשיו אל מעבדת המחשבים המקצועית

אפשרות שירות מעבדה מהיר "טכנאי אקספרס" על קטנוע בעל תצורה מותאמת למחשבים

מה זה התקן NAS

 Network-attached storage :NAS איכסון מחובר רשת:
נתונים הינם נכס קריטי עבור חברות. חברות עשויות להכשל במתן השירות ללקוחותיהן עקב העדר גישה לנתונים שלהן . מכאן שההשלכות הן: שירות לקוחות לקוי, אובדן מכירות או בעיות בשיתוף פעולה בצוות, אלו הן כולן דוגמאות למה שעלול להתרחש כאשר המידע אינו זמין. אי לכך, כל אחד מהנושאים הנ"ל מחזקים את "חוסר היעילות" ואובדן ההכנסה הפוטנציאלי. כל זאת מפאת העובדה שלקוחות אינם יכולים להמתין במצב של "חוסר המידע" ולחידושו.

מה זה התקן SCompuTech NAS
התקן NAS- שרון מאירי טכנאי מחשבים ומנהל רשתות

כשמדובר באחסון נתונים על ידי התקן NAS, עסקים קטנים הם בעלי יכולת להתמודד עם צרכים הקשורים לאחסון. הסיבות הן:

  • אפשרויות בעלות נמוכה יותר
  • קלות תפעול (כיוון שלעסקים קטנים רבים אין אנשי IT)
  • קלות גיבוי נתונים (אשר תמיד נגיש כשאתה זקוק לו)
  • יכולת צמיחה

מכשירי NAS הופכים פופולריים במהירות בקרב ארגונים ועסקים קטנים, בתעשיות רבות כיוון  שזהו פתרון אחסון יעיל, הניתן להרחבה ובעלות נמוכה.

מה זה התקן NAS : התקן Network-attached storage -NAS

הוא סוג של מוצר חומרה הכולל כונני איכסון (דיסקים קשיחים או SSD) ו RAID, ייעודיים משלו. כאמור התקן זה ניתן להרחבה, כלומר ניתן להוסיף בקלות הנדרשת, יותר קיבולת לשמירת מידע. מכשירי NAS עוזרים לעסקים בהגנה על נתונים ארגוניים. מאפשרים שיתוף קבצים בקרב עובדים וקישוריות מרחוק.

מכשיר NAS (אחסון מחובר לרשת) משתמש בדרך כלל בפרוטוקולים כגון זה המשויך למערכת הקבצים Network NFS (מערכת קבצים לרשת). זאת כדי שיוכל לתפקד כשרת קבצים, ובכך משחרר שרתים אחרים מאחריות זו.

יתרונות אחרים של התקן NAS כוללים: גישה מהירה יותר לנתונים, ניהול קל יותר ותצורה פשוטה יותר. לכל התקן NAS יש דיסקי אחסון ייעודיים ו- RAID משלהם. למכשירי NAS יש גם חסרונות. לדוגמה, מכיוון שהם מבוססים על קבצים, הם אינם מתאימים לכל יישום. יתר על כן, ריבוי התקניי NAS עלול לגרום לצוואר בקבוק.

התקני NAS מושלמים עבור עסקים קטנים ובינוניים.

  • פשטות התפעול: כיוון שאיש מקצוע ייעודי בתחום ה- IT לרוב אינו נדרש.
  • עלות נמוכה יותר.
  • גיבוי נתונים קל, כך שהוא תמיד נגיש כשזקוקים לו.
  • מאפשר לרכז את אחסון הנתונים בצורה בטוחה ואמינה יותר.

באמצעות התקן NAS הנתונים נגישים יותר , כתוצאה מכך מקל על העובדים לשתף פעולה, להגיב ללקוחות בצורה מתאימה ולמעקב מיידי אחר מכירות או סוגיות אחרות. זאת כיוון שהמידע נמצא במקום אחד. מכיוון ש- NAS הוא כמו ענן פרטי,  ניתן לגשת למידע מרחוק באמצעות חיבור רשת. כלומר העובדים יכולים לעבוד בכל מקום ובכל זמן.