מה זה התקן NAS למחשבים

טכנאי מחשבים עד הבית עד העסק

השירות המהיר והמקצועי בחיפה והקריות

התקשרו עכשיו אל מעבדת המחשבים המקצועית

אפשרות שירות מעבדה מהיר "טכנאי אקספרס" על קטנוע בעל תצורה מותאמת למחשבים

מה זה התקן NAS

מה זה Network-attached storage :NAS איכסון מחובר רשת:
נתונים הינם נכס קריטי עבור חברות. חברות עשויות להכשל במתן השירות ללקוחותיהן עקב העדר גישה לנתונים שלהן . לדוגמא: שירות לקוחות לקוי, אובדן מכירות או בעיות בשיתוף פעולה בצוות, הן כולן דוגמאות למה שעלול להתרחש כאשר המידע אינו זמין. אי לכך, כל אחד מהנושאים הנ"ל מחזקים את "חוסר היעילות" ואובדן ההכנסה הפוטנציאלי. כל זאת מפאת העובדה שלקוחות אינם יכולים להמתין במצב של "חוסר המידע" ולחידושו.

מה זה התקן SCompuTech NAS
התקן NAS- שרון מאירי טכנאי מחשבים ומנהל רשתות

כשמדובר באחסון נתונים, עסקים קטנים מוצאים את עצמם עם יכולת להתמודד עם צרכים הקשורים לאחסון :

  • אפשרויות בעלות נמוכה יותר
  • קלות תפעול (לעסקים קטנים רבים אין אנשי IT)
  • קלות גיבוי נתונים (אשר תמיד נגיש כשאתה זקוק לו)
  • יכולת צמיחה

מכשירי NAS הופכים פופולריים במהירות בקרב ארגונים ועסקים קטנים בתעשיות רבות כפתרון אחסון יעיל, והניתן להרחבה בעלות נמוכה.

מה זה התקן- NAS : התקן Network-attached storage -NAS

הוא סוג של מוצר חומרה הכולל כונני איכסון (דיסקים קשיחים או SSD) ו RAID, ייעודיים משלו. ניתן להרחבה, כדי להוסיף בקלות הנדרשת, יותר קיבולת לשמירת מידע. מכשירי NAS עוזרים לעסקים בהגנה על נתונים ארגוניים, מאפשרים שיתוף קבצים בקרב עובדים וקישוריות מרחוק.

מכשיר NAS (אחסון מחובר לרשת) משתמש בדרך כלל בפרוטוקולים כגון זה המשויך למערכת הקבצים Network NFS (מערכת קבצים לרשת) בכדי שיוכל לתפקד כשרת קבצים, ובכך משחרר שרתים אחרים מאחריות זו.

יתרונות אחרים של מכשיר NAS כוללים: גישה מהירה יותר לנתונים, ניהול קל יותר ותצורה פשוטה יותר.לכל מכשיר- NAS יש דיסקי אחסון ייעודיים ו- RAID משלו. למכשירי NAS יש גם חסרונות. לדוגמה, מכיוון שהם מבוססים על קבצים, הם אינם מתאימים לכל יישום. יתר על כן, ריבוי מכשירי NAS עלול לגרום לצוואר בקבוק.

התקני NAS מושלמים עבור עסקים קטנים ובינוניים.

  • פשטות התפעול: איש מקצוע ייעודי בתחום ה- IT לרוב אינו נדרש.
  • עלות נמוכה יותר.
  • גיבוי נתונים קל, כך שהוא תמיד נגיש כשזקוקים לו.
  • מאפשר לרכז את אחסון הנתונים בצורה בטוחה ואמינה יותר.

נתונים נגישים יותר, באמצעות NAS, מה שמקל על העובדים לשתף פעולה, להגיב ללקוחות בצורה מתאימה ולמעקב מיידי אחר מכירות או סוגיות אחרות. זאת כיוון שהמידע נמצא במקום אחד.מכיוון ש- NAS הוא כמו ענן פרטי, ניתן לגשת למידע מרחוק באמצעות חיבור רשת, כלומר העובדים יכולים לעבוד בכל מקום ובכל זמן.