Windows 11: מדריך מקיף לתכונות ולשיפורים החדשים

תכונות ושיפורים חדשים

WINDOWS 11

תכונות של ריבוי משימות

גרפיקה ומשחקים

Windows 11: מדריך מקיף לתכונות ולשיפורים החדשים

Windows 11 היא הגרסה העדכנית ביותר של מערכת ההפעלה הפופולרית של Microsoft, והיא מגיעה עם שורה של תכונות ושיפורים חדשים שמטרתם להפוך את המחשב שלך לפרודוקטיבי, מאובטח ומהנה יותר. בפרסום בלוג זה, נסקור כמה מהשינויים והשיפורים הבולטים ביותר שיש ל- Windows 11 להציע, וכיצד תוכלו להפיק מהם את המרב.

למדריך התקנת מחשב ווינדוס 10 או 11 WINDOWS (וידאו) לחצו כאן 

מראה ותחושה חדשים 

אחד הדברים הראשונים שתבחינו בהם ב- Windows 11 הוא ממשק המשתמש המחודש שלה, הכולל אסתטיקה מלוטשת ומודרנית יותר. תפריט ההתחלה הועבר למרכז שורת המשימות, יחד עם אפליקציות מוצמדות ותיבת חיפוש. תפריט 'התחלה' עצמו הפך לפשוט ויעיל יותר, ומציג רק את האפליקציות הנפוצות ביותר, את הקבצים האחרונים ואת התוכן המומלץ. באפשרותך גם לגשת להגדרות, לאפשרויות צריכת החשמל ולפרטי החשבון שלך מתפריט התחלה. 

 Windows 11: מדריך מקיף לתכונות ולשיפורים

תוכלו להבחין ששורת המשימות כוללת גם תכונה חדשה בשם 'ווידג'טים של שורת המשימות' (שנקראה בעבר 'חדשות ותחומי עניין'), המאפשרת לך לגשת לווידג'טים מותאמים אישית המציגים לך מידע רלוונטי במבט מהיר. באפשרותך להחליק במהירות מהקצה הימני של המסך או ללחוץ על סמל הווידג'טים בשורת המשימות כדי לפתוח לוח המציג ווידג'טים עבור מזג אוויר, חדשות, אירועי לוח שנה, רשימות מטלות, תוצאות ספורט, מחירי מניות, עדכוני תנועה ועוד. ניתן להתאים אישית את לוח הווידג'טים על ידי הוספה או הסרה של ווידג'טים בהתאם להעדפותיך.

Windows 11: מדריך מקיף לתכונות ולשיפורים

באפשרותך לגשת לווידג'טים על-ידי החלקה מהירה מהקצה השמאלי של המסך או לחיצה על סמל הווידג'טים בשורת המשימות.
אתה יכול גם לשנות גודל, לארגן מחדש, להצמיד ווידג'טים כך שיתאימו להעדפותיכם.
ווידג'טים משתמשים בבינה מלאכותית כדי ללמוד מההתנהגות שלך ולהראות לך תוכן שחשוב לך. 

העיצוב של Windows 11 הוא גם עקבי וקוהרנטי יותר בין אפליקציות וחלונות שונים. הפינות מעוגלות, הגופנים מעודנים והסמלים מתעדכנים. האנימציות חלקות וזורמות, ומעניקות תחושה של רוגע וקלות. Windows 11 כולל גם ערכות נושא וטפטים חדשים התואמים את הסגנון ומצב הרוח האישיים שלך. בנוסף, Windows 11 כולל הנפשות וצלילים חדשים המשפרים את המשיכה החזותית שלו.

ריבוי משימות משופר 

Windows 11 גם מקל על ריבוי משימות במחשב שלך עם כמה תכונות חדשות שעוזרות לך לארגן את ווינדוס ולמטב את שטח המסך שלך. אחת מתכונות אלה היא 'מסייע ההצמדה' –Snap Assist (שנקרא בעבר 'פריסות הצמדה'), המאפשר לך לסדר במהירות את החלונות הפתוחים בפריסות שונות על-ידי ריחוף מעל לחצן ההגדלה בכל חלון או שימוש בקיצורי מקשים. באפשרותך לבחור מתוך פריסות מוגדרות מראש, כגון שתי עמודות או ארבעה רבעים, או ליצור פריסות מותאמות אישית משלך. כלי ה-Snap Assist יופיע אוטומטית לאחר שתצמיד את החלון הראשון שלךאו כאשר מרחפים עם סמן העכבר מעל הסמל שבפינה הימנית של החלון (כפתור הגדלת חלון) . Snap Assist יציג את כל שאר החלונות הפתוחים כתמונות ממוזערות, כך שתוכל לבחור אילו חלונות תרצה להוסיף לפריסה שנבחרה.

תכונה נוספת שמשלימה את 'מסייע ההצמדה' היא 'קבוצות הצמדה'- Snap groups (שנקראו בעבר 'אזורי הצמדה'), המאפשרת לך לשמור קבוצות של חלונות מקובעים לגישה נוחה במועד מאוחר יותר. לדוגמה:

אם שלושה חלונות מוצמדים לפריסה למטרות עבודה, באפשרותך לשמור אותם כקבוצת הצמדה ולעבור לקבוצת הצמדה אחרת למטרות בידור.

באפשרותך לראות את כל קבוצות ההצמדה שלך ב- שורת המשימות או בתצוגת משימות (נגישה על-ידי הקשה על Win+Tabושחזור שלהם בלחיצה אחת.

Windows 11: מדריך מקיף לתכונות ולשיפורים
מסיע הצמדה
קבוצות הצמדה ווינדוס 11
קבוצות הצמדה
מרכז ההודעות

חשוב לציין שכדי שקבוצות החלונות יהיו עצמאיות אחת מהשניה ומובדלות אחת מהשניה יש ליצור כל קבוצה במלואה (לפי התבנית הרצויה) כלומר יש להשלים את 'בניית' הקבוצה ורק אחרי כן ליצור חדשה. במידה וקבוצה אחת אינה 'שלמה' היא תחפוף עם קבוצה אחרת ותיצור בלבול מסויים.

Windows 11 כוללת גם תכונה חדשה בשם 'שולחנות עבודה' (שנקראה בעבר שולחנות עבודה וירטואליים), המאפשרת לך ליצור שולחנות עבודה מרובים למטרות או פרוייקטים שונים (בכל שולחן עבודה ניתן ליצור קבוצות.

באפשרותך לעבור בין שולחנות עבודה על-ידי הקשה על Win+Ctrl+שמאלה/ימינה במקשי החצים

או על ידי לחיצה על סמל שולחנות העבודה מופעל שורת המשימות.

אתה יכול גם לשנות שם,לסדר מחדש ולהתאים אישית תמונת הרקע של כל שולחן עבודה בהתאם לצרכים שלך.

 ל-Windows 11 יש גם תכונה חדשה בשם 'מרכז ההודעות', המספקת גישה מהירה להגדרות והתראות. מרכז הפעולות ניתן להתאמה אישית, והמשתמשים יכולים לבחור אילו הגדרות והודעות הם רוצים לראות.

 

מרכז הפעולות

אבטחה משופרת 

Windows 11 מביא גם מספר שיפורים לתכונות האבטחה שלו, מה שהופך אותו לעמיד יותר בפני תוכנות זדוניות, תוכנות כופר ואיומים אחרים.

אחד מהשיפורים הללו הוא
הדרישה למודול פלטפורמה מהימנה (TPM) 2.0,
רכיב חומרה המספק הצפנה, אימות ויכולות זיהוי של ניסיון חבלה, עבור המחשב שלך.
TPM 2.0 מסייע בהגנת הנתונים שלך, אישורים וזהות מפני גישה או שינוי לא מורשים. 

שיפור נוסף הוא
השילוב של מגן היישומים (MDAG- Microsoft Defender Application Guard) של מיקרוסופט דיפנדר.
זו תכונה המבודדת אתרי אינטרנט או קבצים שעלולים להיות זדוניים בקונטיינר וירטואלי, זאת כדי למנוע מהם לפגוע במחשב שלך או בגישה אליו והמידע האישי שלך.
MDAG עובד עם דפדפן Microsoft Edge כברירת מחדל, אבל אתה יכול גם להפעיל אותו עבור דפדפנים או יישומים אחרים באמצעות הגדרות. 

בנוסף, Windows 11 תומך בשיטות אימות ביומטריות כגון זיהוי פנים או סריקת טביעות אצבע באמצעות- Windows Hello,
תכונה המאפשרת לך להיכנס אל המחשב שלך מבלי להזין סיסמה.
Windows Hello– פועל גם עם אפליקציות ואתרי אינטרנט תואמים התומכים באימות אינטרנט  (WebAuthn),
תקן המאפשר עסקאות מקוונות מאובטחות באמצעות ביומטריה או מפתחות אבטחה.

אפליקציות ומשחקים נוספים 

Windows 11 מציע גם אפשרויות נוספות כשמדובר באפליקציות ובמשחקים עבור המחשב שלך.
אחת מהבחירות האלה היא השילוב של חנות היישומים של אמזון Appstore לתוך חנות מיקרוסופט, תכונה שמאפשרת לך להוריד אפליקציות אנדרואיד ישירות אל המחשב ללא צורך באמולטור.
באפשרותך להפעיל אפליקציות אנדרואיד במצב חלון לצד אפליקציות אחרות של Windows או במצב מסך מלא לחוויה סוחפת.

תכונה חדשה נוספת ב-Windows 11 היא השילוב של Microsoft Teams. Teams משולבת כעת בשורת המשימות, מה שמקל על התחלת שיחות וידאו או צ'אט עם עמיתים מבלי לפתוח אפליקציה נפרדת.

 משחקים 

עבור גיימרים, Windows 11 מבטיחה לעשות מהפך. מערכת ההפעלה החדשה מגיעה עם Auto HDR, שמוסיף אוטומטית- High Dynamic Range  (HDR) למשחקי DirectX 11 ו-DirectX 12. תכונה זו משפרת את הצבע והניגודיות של משחקים, וגורמת להם להיראות חיים ומציאותיים יותר.

ל-Windows 11 יש גם תכונה חדשה בשם DirectStorage, המאפשרת למשחקים להיטען מהר יותר ולבצע ביצועים טובים יותר על ידי גישה ישירה ל-NVMe SSD (Non-Volatile Memory Express Solid State Drive). תכונה זו שימושית למשתמשים שרוצים לשפר את ביצועי המשחקים שלהם

 ל-Windows 11 יש גם תכונה חדשה בשם דפדפן אדג'Microsoft Edge , שעוצב מחדש כדי לספק חוויה ידידותית יותר למשתמש. דפדפן אדג' Microsoft Edge כולל כעת עיצוב חדש, ביצועים משופרים ותכונות חדשות כגון כרטיסיות אנכיות ומנהל סיסמאות מובנה.

 Windows 11 מגיעה גם עם יכולות חדשות אשר מאפשרות להפוך את המחשב שלך לנגיש ומאובטח יותר. באפשרותך להשתמש בזיהוי קולי כדי לנווט במחשב באמצעות פקודות קוליות או להכתיב טקסט. באפשרותך גם לראות מה נאמר באמצעות כתוביות חיות או להקריא טקסט על המסך בקול רם על-ידי קריין בקול טבעי. Windows 11 גם מגנה על המחשב שלך מפני תוכנות זדוניות ואיומים אחרים באמצעות SmartApp Control, שמפעיל רק אפליקציות בעלות מוניטין טוב שלא יסכנו את הנתונים שלך. בנוסף, Microsoft Edge מציע תכונות אבטחה כגון מנהל סיסמאות והתראות על פריצות.

 

 תְאִימוּת 

Windows 11 נועדה להיות תואמת לרוב המכשירים המריצים את Windows 10. עם זאת, יש כמה דרישות חומרה שחייבות לעמוד בהן, כגון מעבד 64 סיביות עם לפחות 4GB של זיכרון RAM ו-64GB של אחסון. בנוסף, המחשב האישי שלך חייב לתמוך בגרסה 2.0 של Trusted Platform Module (TPM).

 

Windows 11 הוא עדכון מרכזי למערכת ההפעלה Windows, והוא כולל תכונות חדשות ושיפורים רבים. חלק מהתכונות העיקריות של Windows 11 כוללות תפריט התחל חדש, פריסות Snap, Snap Groups, Snap Desktops, Widgets, אינטגרציה של Microsoft Teams, שולחנות עבודה וירטואליים, מרכז הפעולות, אפליקציית ההגדרות, ה-Microsoft Store, Auto HDR, DirectStorage, דפדפן אדג'Microsoft Edge ועוד.