מהו וירוס מחשב - אנטי וירוס בחיפה והקריות

בפסקה זו אסביר מהו וירוס מחשב, איך מבצעים ניקוי וירוסים. ובכן, ראשית בדומה לנגיף שפעת, נועד וירוס מחשב להתפשט ממארח למארח. יש לו גם יכולת לשכפל את עצמו. שנית, באותו אופן שוירוסי שפעת אינם יכולים להתרבות ללא תא מארח, כך גם וירוס מחשב אינו יכול להתרבות ולהתפשט ללא תוכנות כמו קובץ או מסמך. אלו המכילים קוד או תוכנה זדוניים, שנכתבו כדי לשנות את אופן פעולתו של המחשב.

ניקוי וירוסים בחיפה והקריות :

ניקוי וירוסים בחיפה והקריות- SCompuTech

ניקוי וירוסים בחיפה והקריות

במונחים טכניים יותר אציין כי וירוס מחשב הוא סוג של קוד או תוכנה זדוניים שנכתבו כדי לשנות את אופן פעולתו של המחשב. הווירוס מתוכנן להתפשט ממחשב למחשב אחר. למיטב ידיעתי, וירוס פועל על ידי החדרה או הצמדה לתוכנה, מסמך לגיטימי, או תמונה, התומכים בפקודות מאקרו. זאת על מנת לבצע את קודו. מתוך כך בפעולותיו, לוירוס מחשב יש פוטנציאל לגרום לתופעות בלתי צפויות או מזיקות. כמו פגיעה במערכת ההפעלה על ידי השחתה או השמדתם של נתונים.

ניקוי וירוסים בחיפה והקריות איך וירוס מחשב תוקף

בשנות פעילותיי כטכנאי מחשבים נוכחתי שלאחר שווירוס התחבר בהצלחה לתוכנית, לקובץ או למסמך, הוירוס ישכב רדום עד שנסיבות מסוימות במחשב יגרמו להפעלתו של הוירוס.
לצערי, כך שנדרש על מנת שוירוס ידביק את המחשב שלך, הוא להריץ את התוכנית הנגועה. מה שבעצם גורם להרצת קוד הוירוס. משמעות הדבר היא שווירוס יכול להישאר רדום במחשבך מבלי להראות סימנים ותסמינים עיקריים. בהמשך לכך, ברגע שהוירוס מדביק את המחשב שלך, הוא יכול גם להדביק מחשבים אחרים באותה רשת. גניבת סיסמאות או נתונים, רישום הקשות מקלדת, השחתת קבצים, דואר זבל לאנשי הקשר ואפילו השתלטות על המחשב שלך, כל אלו הם רק חלק מהדברים ההרסניים והמעצבנים שוירוס יכול לעשות.

צריכים ניקוי וירוסים בחיפה והקריות?

סוגים נפוצים של וירוס מחשב

  1. וירוסים תושבים

וירוסים תושבים מתמקמים בזכרון -RAM שלך ומתערבים בתפעול המערכת שלך. הם כל כך ערמומיים שהם יכולים אפילו לצרף את עצמם לקבצי תוכנת האנטי-וירוס שלך.

  1. וירוס מתפלג

וירוס זה מדביק את המערכת כולה. וירוסים מתפלגים- מרובי חלקים- מתפשטים על ידי ביצוע פעולות לא מורשות במערכת ההפעלה, התיקיות והתוכנות שלך.

  1. פעולה ישירה

וירוס זה מתכוון לסוג קובץ ספציפי, לרוב קבצי הפעלה (.exe), על ידי שכפול והדבקה של קבצים. בשל אופיו הממוקד, סוג וירוס זה הוא אחד הקלים יותר לזיהוי והסרה.

  1. וירוס חוטף דפדפן

סוג וירוס זה מדביק את הדפדפן שלך ומפנה אותך לאתרים זדוניים.

  1. וירוס מחליף כותב ומוחק

כפי שהשם מרמז,  וירוסים אלו מחליפים תוכן קבצים כדי להדביק תיקיות, קבצים ותוכניות שלמות.

  1. וירוס סקריפטים באינטרנט

וירוס ערמומי זה מסווה את עצמו בקידוד של קישורים, מודעות, תמונות, סרטונים וקוד האתר. אם כך זה יכול להדביק מחשבים כאשר משתמשים מורידים קבצים זדוניים או מבקרים באתרי אינטרנט זדוניים.

  1. וירוס מדביק קבצים

על ידי התכווננות לקבצי הפעלה (.exe), וירוסים מדביקי קבצים מאטים תוכניות ופוגעים בקבצי מערכת כאשר המשתמש מריץ אותם.

  1. וירוס רשת

וירוסי רשת עוברים דרך חיבורי רשת ומשכפלים את עצמם באמצעות משאבים משותפים.

  1. וירוס רשומת האתחול.

אחד הווירוסים שקל יותר להימנע מהם, וירוס זה מסתתר בקובץ בכונן USB או בקובץ מצורף לאימייל. כאשר הוא מופעל, זה יכול להדביק את רשומת האתחול הראשית של המערכת כדי לפגוע במערכת.

סוגי וירוס מחשב חמורים יותר וחמורים פחות:

אם כך אסכם שבעוד שווירוסים מסוימים יכולים להיות "שובבים" בכוונה ובאפקט, לאחרים יכולות להיות השפעות עמוקות ומזיקות. לרבות מחיקת נתונים או גרימת נזק קבוע לדיסק הקשיח. גרוע מכך, וירוסים מסוימים מתוכנתים תוך כוונה לרווחים כספיים.

מנסיוני, לצורך ניקוי וירוסים יש להשתמש בכלים שונים לרבות, תוכנת אנטי וירוס, אנטי Maleware, ולעיתים יש לפרמט את המחשב בכדי לנקות לגמרי את הכונן.

טכנאי מחשבים כאיש מקצוע יודע לאבחן את הבעיה ואם יש צורך ישנע את המחשב למעבדת מחשבים. ניקוי וירוסים הוא חלק מהעבודה השוטפת של תחזוקת מחשבים ותיקון מחשבים.

לניקוי נירוסים בחיפה והקריות? לחץ\י כאן או התקשר\י עכשיו 054-6222-637

 

להורדה בחינם:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.