שיפור ביצועי המחשב: המדריך שלך לשנת 2024 להאצת מחשב איטי

תיקון מחשבים  ניידים  נייחים  גיימינג  AIO ועוד..

שדרוג מחשב

איך לתקן מחשב איטי?

מתי להחליף מחשב?

מדריך כיצד לגרום למחשב איטי לעבוד מהר יותר גרסה 2023 Fast PC

שיפור ביצועי המחשב: המדריך שלך לשנת 2024 להאצת מחשב איטי

  • שיפור ביצועי המחשב: המדריך שלך לשנת 2023 להאצת מחשב איטי

כיצד לגרום למחשב שלך לפעול מהר יותר

אם יש לך את המחשב במשך יותר משנה או שנתיים, סביר להניח ששמת לב שהפונקציות הבסיסיות שלו מאטות. ישנן סיבות רבות לכך, כולל המספר המוגזם (וההולך וגדל) של קבצים שמכשילים את המערכת, ובאגים במערכת ההפעלה שלך. חלק מהגורמים הללו ניתנים לצמצום או למניעה, בעוד שאחרים הם רק חלק טבעי ממחזור החיים של המחשב.

למרבה המזל, יש כמה שינויים חשובים שבאפשרותך לבצע כדי לעודד את המחשב שלך לפעול מהר יותר. קבלו את המדריך כיצד לגרום למחשב איטי לעבוד מהר יותר גרסה 2024 Fast PC

מתי להחליף את המחשב:

שים לב שבעוד שניתן להשתמש באסטרטגיות הבאות כדי לגרום למחשב שלך לפעול מהר יותר, הן יכולות לעשות שיפור עד גבול מסוים. כלומר, אם המחשב שלך בן כמה שנים ושימש להורדה של קבצים והתקנות כבדות, אפילו האסטרטגיות הטובות ביותר עשויות לשפר את הביצועים שלך רק באופן שולי. בשלב זה, ייתכן שהגיע הזמן להתחיל להתעניין במבצעי מחשבים, כך שתוכלו להחליף את המחשב שלך לחלוטין.

האסטרטגיות:

מדריך כיצד לגרום למחשב איטי לעבוד מהר יותר גרסה 2024 Fast PC
נסה את הטקטיקות הבאות כדי לגרום למחשב שלך לעבוד מהר יותר:
  •  

»עדכן את המחשב.

עדכון המחשב בדרך כלל יעזור לו לפעול מהר יותר. במקרים מסוימים, ייתכן שתוסיף תכונות, תוכניות או התקנות חדשות בעלות השפעה הפוכה. אך במקרים אחרים המצב הפוך, כמו עדכון מערכת ההפעלה כך שיהיו בה פחות באגים ותפעל ביעילות רבה יותר. בסופו של דבר, התוצאה היא מחשב שפועל מהר יותר.

»כבה ו/או הפעל מחדש את המחשב באופן קבוע.

צרכנים רבים עושים את הטעות של השארת המחשב שלהם "פועל" ובמצב תרדמה בכל פעם שהם לא משתמשים בו. זאת לעומת לכבות אותו עד הסוף. זה יכול להיות נוח מאוד מכיוון שלא תצטרך לעבור את כל תהליך האתחול בעת פתיחת המחשב. עם זאת, כיבוי מלא של המחשב מאפשר לו לנקות קבצים זמניים ולהתחיל מחדש – לכן עליך לדאוג לכך שתעשה זאת לפחות פעם בשבוע.

»שדרג את זיכרון ה- RAM שלך.

חלק גדול מביצועי המחשב תלויים בזיכרון ה- RAM שלו, או בזיכרון הגישה האקראית. זה מאפשר למחשב לבצע פעולות מרובות בו זמנית. כלומר, החזקת מידע במעין זיכרון זמני. ככל שיהיה לך יותר זיכרון RAM, כך תוכל לבצע יותר תהליכים בו-זמנית. שדרוג מ- 2 GB ל- 4 GB או 8 GB יכול לשפר באופן משמעותי את הביצועים של כמעט כל מחשב, אפילו אחד בן כמה שנים.

»הסר התקנה של תוכניות מיותרות.

תוכניות מותקנות במחשב עלולות גם הן להרוס את המערכת. עיין בכל התוכניות הנוכחיות שלך והסר את ההתקנה של כל דבר שלא השתמשת בו בחצי השנה האחרונה בערך. רוב הסיכויים שיהיו לפחות כמה תוכניות שאתה אפילו לא זוכר שהתקנת.

»מחק קבצים זמניים.

קבצים זמניים הם קבצים טכניים המשמשים את המערכת שלך לביצוע פונקציות וכפי שהשם מרמז, הם נחוצים רק לפרק זמן זמני. לאחר מכן, הם תופסים מקום מיותר ומאטים את המחשב. קיימות דרכים שונות למחיקת קבצים זמניים ב- Windows, זאת בהתאם למערכת שבה אתה משתמש, אך בכולן יש את היכולת הדרושה כדי לגרום למכשיר שלך לפעול מהר יותר  במיוחד אם לא ביצעת את הצעד של מחיקת קבצים זמניים בעבר.

»מחק קבצים גדולים שאינך זקוק להם.

מהירות המחשב מסתמכת גם על כמות השטח הפנוי במחשב. עבור על הקבצים בכונן הקשיח המקומי שלך ומצא דרך להיפטר מכל מה שאינך משתמש בו באופן פעיל. תמונות וסרטונים נוטים להיות זוללי שטח גדולים, לכן שקול למחוק אותם, לאחסן אותם בכונן קשיח חיצוני או להעלות אותם לאחסון בענן.

»סגור את הכרטיסיות שלך.

למשתמשים מודרניים רבים יש הרגל רע של פתיחת כרטיסיות חדשות כל הזמן בדפדפן שלהם, בעוד שאינם סוגרים אף אחד הישנות שלהם. אם תפתח את Chrome, תראה תריסר כרטיסיות פעילות או יותר, שאף אחת מהן אינה נחוצה כרגע. זה אולי נראה תמים מספיק, או אפילו נוח במקרים מסוימים, אבל כל הכרטיסיות הפתוחות האלה הן תהליכים פועלים שמאטים את פונקציות המחשב האחרות שלך. הקפד לסגור את כל הכרטיסיות בכל פעם שתסיים להפעיל באופן מקוון.

»השבת תוכניות הפעלה אוטומטית.

תוכניות מסוימות יופעלו באופן אוטומטי בעת הפעלת המחשב. שוב, תכונה זו תוכננה מתוך מחשבה על נוחות, כך שהמשתמש לא צריך להפעיל את התוכנית באופן ידני. אבל אם יש לך יותר מדי תוכניות המתחילות בעת פתיחת המחשב, הוא יתפוס את כל המשאבים שלך, ולא תוכל לבצע דבר. חשוב היטב אילו תוכניות ברצונך שיהיו לך בעת האתחול, והשבת את כל מה שאינו נחוץ או מועיל.

    •  

יש לקוות שאסטרטגיות אלו יוכלו לשפר באופן קולקטיבי את ביצועי המחשב ולהאריך את תוחלת החיים שלו במספר חודשים לפחות. כל עוד אתה שומר על המחשב נקי מקבצים ודואר זבל מיותרים, באפשרותך להאריך את היעילות של שיפורים אלה למשך חודשים ולשנים.

על המחבר "מדריך כיצד לגרום למחשב איטי לעבוד מהר יותר גרסה 2024 Fast PC":

שרון מאירי הוא בלוגר ואיש מחשבים-IT, משווק דיגיטלי ובונה אתרים מקצועי.