התקנת SSD- מה זה SSD? המדריך הקל - בקרו ב SCompuTech

כונן במצב מוצק (SSD) הוא דור חדש של התקני אחסון למחשבים. כונני- SSD מחליפים דיסקים קשיחים מכניים מסורתיים על ידי שימוש בזיכרון מבוסס פלאש, המהיר משמעותית. טכנולוגיות אחסון ישנות יותר של דיסק הקשיח, פועלות לאט יותר, מה שהופך את המחשב לאיטי יותר. כונני SSD מאיצים מחשבים באופן משמעותי בגלל זמני הגישה לקריאה נמוכים שלהם והתפוקות המהירות שלהם. הנה כל מה שצריך לדעת על כונני- SSD.

מה זה SSD
התקני אכסון- שרון מאירי- טכנאי מחשבים מנהל רשתות
מחפשים התקנת SSD טכנאי מחשבים בחיפה והקריות, אמין ומקצועי להתקנת SSD? לחץ\י כאן או התקשר\י עכשיו 054-6222-637 התקנת-SSD, מה זה SSD? לפני שנבין מה הוא בכלל התקן SSD, צריך להבין קודם מהו התקן איכסון.

מהו התקן אחסון? 

התקני אחסון הם חומרת המחשב המשמשת לזכור / לאחסן נתונים. ישנם סוגים רבים של התקני אחסון, לכל אחד היתרונות והחסרונות שלהם להלן שניים עיקריים: 1. התקני איכסון ראשיים  הנקראים גם זיכרון רנדומלי (RAM). אשר שומרים את המידע שבהם לזמן מוגבל, ולאחר זמן מה או כיבוי המחשב, המידע שבהם בעצם מתנדף.

2. התקן אחסון משני  הוא בעל קיבולת אחסון גדולה יותר והוא יכול לאחסן נתונים לצמיתות. ההתקן יכול להיות חיצוני ופנימי למחשב וכולל; דיסק DVD, כונן USB, דיסק קשיח SSD וכו '.

SSD לעומת דיסק קשיח. לגבי מהירות:

בהשוואה בין SSD לעומת דיסק קשיח, המהירות היא המקום בו אנו באמת מתחילים לראות הבדל. כונני SSD תמיד היו מהירים הרבה יותר מכוננים קשיחים מסורתיים. אך גם היו יקרים בהרבה, עם התקדמות טכנולוגיית ה- דיסק הקשיח, מגבלות (שני הגורמים) הדיסק הקשיח והממשק שבו משתמש, השתפרו אך הדיסק הקשיח הגיע לשיא יכולתו. לעומת זאת כונני ה- SSD המהירות הולכת ומשתפרת וגם הממשקים בהם משתמש הכונן הרבה יותר מהירים מהממשקים המוכרים מכונני דיסק קשיח רגיל. גם עלות יצור כונני ה SSD פוחתת עם הזמן וכונני ה SSD הופכים לזולים יותר.

ראשית, נסתכל על מהירויות הדיסק הקשיח:

מכיוון שכוננים אלה משתמשים בפלטת דיסקה מסתובבת, מהירות הכונן תלויה ברובה בסל"ד (סיבובים לדקה) שהכונן מסוגל. וככל שה- סל"ד גבוה יותר, כך הכונן יכול לבצע משימות מהר יותר. בכוננים קשיחים תקציביים רבים יש סל"ד של 5,400, המהווה את המהירות האיטית ביותר שכוננים קשיחים מודרניים מסוגלים. מוטב לשים יד על כונן שיכול להשיג 7,200 סל"ד, וזה גם מה שרוב הדיסקים הקשיחים המודרניים ידורגו בו. אפשר להשיג כוננים בסל"ד גבוה יותר, עד 10,000 סל"ד ואילך ואף יותר, אך אלה נדירים ויקרים יותר. ככל שה- סל"ד של הכונן קשיח גבוה יותר, כך הביצועים מהירים יותר. מהירויות SSD ו- דיסק קשיח נמדדות ב- MB / s (מגה-בייט לשנייה) הן לקריאה (כמה מהר הכונן יכול לקרוא נתונים) והן לכתיבה (כמה מהר ניתן לכתוב נתונים לכונן). כונן קשיח בממשק SATA III במהירות של 5,400 סל"ד יעבוד במהירויות של בערך 100 מגבייט לשנייה, ואילו כ -7,200 סל"ד יעבוד במהירויות של בערך 150 מגבייט לשניה. מהירויות כונן SSD: מכיוון של- SSD אין חלקים נעים, המהירויות שלו אינה תלויוה בסיבובי סל"ד, אלא בטכנולוגיה – ובחיבור הנתונים (הממשק) – של הכונן. התקנת SSD עם ממשק SATA III אמור להשיג כ 550MB / s קריאות ו 520MB / s מהירויות כתיבה, אם כי חלקם יהיו מהירים יותר – ואף יגיעו למהירות של 600MB / s. לכן, אפילו עם חיבור SATA III, המגביל את המהירות של כונני SSD, מרויחים פי ארבעה מהמהירות של כוננים קשיחים מסורתיים. עם זאת, אם אתה משתמש באחד החיבורים המותאמים יותר לטובת SSD, הפרש המהירות באמת נפתח למהירויות גבוהות בהרבה. המהירויות הממוצעות עבור מחשבי SSD בעלי ממשקי PCIe / M.2 נעים בין 1.2GB / s עד סביב 1.4GB / s – ואם יש לך את התקציב, ישנם אפילו כאלה שיכולים להגיע ל 2.2GB / s. כך שאם החלטת ללכת על SSD הנ"ל, המהירות היא בערך פי עשרה. כשמדובר במהירות ובביצועים ה- SSD הוא הזוכה בכתר.
מחפשים התקנת SSD טכנאי מחשבים בחיפה והקריות, אמין ומקצועי להתקנת SSD? לחץ\י כאן או התקשר\י עכשיו 054-6222-637

התקנת-SSD, מה זה SSD ?